Köp looken
Leverans
Cecilie Schmeichel x Zizzi

2-pack strumpbyxor i 60 denier

Nyheter
Preorder
Läs mer
279,95 kr
2-pack strumpbyxor i 60 denier
Färg: Svart
2-pack strumpbyxor i 60 denier
279,95 kr
Hitta din storlek
Få kvar
150 kvar
Ej tillgängligt i butikerna
  • Fri standardfrakt över 499 kr* eller 19 kr
  • Snabb leverans: 1-4 vardagar
  • 30 dagars returrätt­

2-pack strumpbyxor i 60 denier från Zizzi.

Ett set med 2 enfärgade strumpbyxor i 60 denier, tillverkade i en mjuk kvalitet med bra stretch och en bekväm passform för komfort hela dagen.

Modellen är designad med anpassade sömmar för en optimal passform i de olika storlekarna. Storlek S/M och M/L har en söm framtill, medan storlek L/XL och XL/XXL har två sömmar framtill. Alla storlekar är designade med två sömmar baktill, vilket ger extra utrymme och ökad komfort, särskilt över stussen.

Denier avser tjockleken och transparensen på strumpbyxorna. 60 denier är lätt genomskinliga och skapar en slät look, vilket ger den perfekta balansen mellan täckning och lätthet - perfekt för både vardagsbruk och finare tillfällen.

  • 2-pack strumpbyxor
  • 60 denier med en lätt transparens
  • Bekväm passform till vardags
  • Bekvämt stöd hela dagen
  • Mjuk kvalitet med bra stretch

Stylenummer

D93710A019913

Här hittar du måtten på artikeln. Om du behöver hjälp med att hitta din storlek kan du kolla in vår storleksguide istället.

Material

93% polyamide, 7% Elastane

Tvättråd:

careLabel
30°C skonsam maskintvätt
careLabel
Tål ej blekning
careLabel
Tål ej torktumling
careLabel
Tål ej strykning
careLabel
Ej kemtvätt